MESLEK YÜKSEKOKULU
Bilgisayar Programcılığı (Türkçe)
Sıkça Sorulan Sorular
SORU: Bilgisayar Programcılığı Programı’nın amacı nedir?
CEVAP: Programın amacı her geçen gün önem kazanan bilgisayar teknolojisi eğitimini öğrencilerimize en doğru şekilde öğreterek ve detaylı uygulamalarıyla sunarak sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli, teknolojiyi bilen, bildiğini üretime katabilen öğrenciler yetiştirmektir.
SORU: Programın puan türü nedir?
CEVAP: Programın puan türü TYT’dir.
SORU: Hangi dersler verilmektedir?
CEVAP: Öğretim programına http://cp.vs.ieu.edu.tr/tr/curr linkinden ulaşılabilir.
SORU: 4 yıllık programlara geçiş olanakları nelerdir?
CEVAP: Mezunlarımız arzu ettikleri takdirde ÖSYM tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı’na katılarak fakültelerin, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgi Teknolojileri, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar-Enformatik, Fizik, İstatistik, Matematik-Bilgisayar gibi bölümlerine geçiş yapabilirler.
SORU: Staj Süresi Kaç Gündür? Nerelerde Staj Yapılır?
CEVAP: Öğrencilerimiz mezun olmak için 40 iş günü staj yapmakla yükümlüdürler. Stajlar, bilgi işlem birimlerinde, internet çözümleri geliştiren firmalarda yapılabilir.
HABER |TÜM HABERLER
Dnext | Pia Grup Yazılım Geliştirme Müdürü Erdem Altuntaş ve Ekibi “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konuğu oldu.
Dnext | Pia IT System Integration and Software Development şirketinin yazılım geliştirme müdürü Erdem Altuntaş, yazılım ekibinden Mehmet Durmaz ve Avni Onur, öğrencilerimizle
Öğrencilerimiz Siskon Otomasyon ve Yazılım A.Ş Teknik Gezisinde
Bilgisayar Programcılığı bölümümüz, Siskon Otomasyon ve Yazılım A.Ş.'ye teknik bir gezi düzenledi. Şirketin genel müdürü Muvaffak Amasya, şirketin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Genç Oyun Geliştiriciler Gameathon Etkinliğinde Gece Boyunca Yarıştı
İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Programı, 22-23 Aralık 2023 tarihlerinde genç oyun geliştiricileri bir araya getirmek için bir mobil oyun
Ruby Games Ziyareti
Meslek Yüksekokulumuz Bilgisayar Programcılığı öğretim elemanları, Öğr. Gör. Hüseyin Tokat, Öğr. Gör. Turgay Zülam ve Meslek Yüksekokulu sekreterimiz Doğukan Aslan Ruby Game
2022-2023 Güz Dönemi Bilgilendirme Toplantısı
Bilgisayar Programcılığı Programı'nın 1. ve 2. sınıf öğrencileri ile 2022-2023 Güz Dönemi Bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Gameathon Ekonomi Etkinliği
İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Programı tarafından 26 Nisan 2022 ve 7 Haziran 2022 tarihlerinde lise ve üniversite öğrencilerinin katılımı
Bilgisayar Programcılığı Programı Çıraklar Ustalara Soruyor (ÇUS) Etkinliği
Bilgisayar Programcılığı öğrencileri “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliği kapsamında 27.05.2022 tarihinde İzmir Teknoloji ve Bilişim Derneği üyesi ve Metisbot kurucu ortaklarından Hakan Güngör
Arabuluculuğa ‘akıllı’ öneri
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Bilgisayar Programcılığı öğrencileri, kişiler arasındaki hukuki anlaşmazlıkların kısa sürede çözülmesine olanak sağlayan ‘arabuluculuk’ yönteminin dijital ortamda, daha kolay