MESLEK YÜKSEKOKULU

Laboratuvar Teknolojisi (Türkçe)

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Laboratuvar Teknolojisi (Türkçe) Programı’nın amacı nedir?

  • “Laboratuvar Teknolojisi” programı laboratuvar tekniklerini bilen, toprak, su, hava, gaz, gıda, endüstriyel hammadde, polimerik madde, yem, atık, mineral, katkı ve kalıntı maddeleri gibi birçok girdi ve çıktıda fiziksel, kimyasal, biyokimyasal, mikrobiyolojik, toksikolojik analizleri yapabilen ve her türlü laboratuvar cihazları hakkında bilgi sahibi olan ara elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.                                                              
  • Evrensel değerler çerçevesinde, yüksek düzeyde kaliteli eğitim verebilen, nitelikli bilimsel araştırma ve yayın yapabilen, öğrenciler tarafından öncelikli olarak tercih edilen, uluslararası düzeyde saygın bir kuruluş olarak kamuoyunda ülkemizin en iyi  “Laboratuvar Teknolojisi” programı olarak tanınmak ana hedefimizdir.

 

Soru: Programın puan türü nedir?

  • Programın puan türü TYT’dir. Programa ÖSYM’nin belirlediği mesleki ve teknik liselerin ilgili bölümlerinden TYT puanına göre de sınavla yerleştirme yapılacaktır. 

 

Soru: Hangi dersler verilmektedir?

 

Soru: Dört yıllık programlara dikey geçiş olanakları nelerdir?

  • Mezunlarımız  ÖSYM tarafından düzenlenen dikey geçiş sınavında başarılı oldukları takdirde fakültelerin "Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyomühendislik, Biyomühendislik, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Kimya" bölümlerine geçiş yapabilir.

 

Soru: Staj süresi kaç gündür? Nerelerde staj yapılabilir?

  • Öğrencilerimiz mezun olmak için 40 iş günü staj yapmakla yükümlüdürler. Stajlar staj komisyonlarınca uygun görülen ve kimyasal, biyokimyasal, mikrobiyolojik, toksikolojik analizlerden en az birinin yapıldığı özel ve kamu sektöründeki laboratuvarlarda yapılabilir.
İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.