Bizi takip edin
|
EN

MESLEK YÜKSEKOKULU

Emlak Yönetimi (Türkçe)

Emlak ve Emlak Yönetimi Programı'na Hoş Geldiniz


Dünyada ve ülkemizde konut, bina, site, alışveriş merkezleri yatırımlarının finansmanında, arsa-konut-ticaret ve hizmet binalarının alım-satımına konu olan emlak sektörü pazarında hızlı gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmeler nedeniyle, emlak ve emlak yönetimi sektöründe yönetsel ve teknik süreçlerde uzman kişilere olan ihtiyaç artmaktadır. Emlak ve Emlak Yönetimi programı İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Mimarlık ve Yapı Programları Modülünde yer almaktadır. Bu modüle bağlı olarak İnşaat Teknolojisi, Mimari Restorasyon, İç Mekan Tasarımı ve Mobilya ve Dekorasyon programları ile koordineli bir şekilde eğitim almaktadırlar. Öğretim programı öğrencilerin hem mesleki ve teknik hem de entelektüel yönlerini geliştirecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede bu programdan mezun öğrencilerin her iki yönden gelişmiş olması hedeflenmektedir. Bu programdan mezun olan öğrenciler meslek elemanı ünvanı almaktadırlar.

Emlak ve Emlak Yönetimi Önlisans Programında mezuniyet koşullarını yerine getiren öğrenciler, Emlak ve Emlak Yönetimi Önlisans Programı Diploması alırlar. Mezun öğrencilerimiz kazandıkları yeterlilikler doğrultusunda kendi emlak ofisini açabilecekleri gibi, Arsa Ofisi, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Milli Emlak Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, Belediyelerin Emlak Müdürlüğü ile benzeri kamu kurum ve kuruluşlarında, özel şirketlerde, organize emlak şirketlerinde, büyük binaların ve iş merkezlerinin yönetimlerinde çalışabilmektedirler.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programlar ise Gayrimenkul ve Varlık Yönetimi, İşletme, İşletme Bilgi Sistemi, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Tapu Kadastro bölümleridir.