![](https://www.ieu.edu.tr/images/content.jpg)
Meslek Yüksekokulu
Meslek Yüksekokulu'na Hoş Geldiniz
Değerli Arkadaşlar,
Dünyada mesleki eğitimin önemi her geçen gün artarken, sürekli değişen ve gelişen teknolojik ilerlemeler çerçevesinde güncellenen yetkinlikleri sizlere kazandırmak ise üniversitelerin en temel görevleri arasında yer alıyor. Biz İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda, geniş iş olanaklarına sahip bölümlerimizde, en güncel teknolojileri kullanan ve uygulamaları içeren öğretim programlarımızla, alanına yön verebilecek mesleki beceri ve yetkinliklere sahip meslektaşlarımızı yetiştiriyoruz.
Tamamı alanında uzman, sektör tecrübesine sahip öğretim kadromuzla nitelikli derslerde kazanacağınız mesleki donanım haricinde girişimcilik, sosyal sorumluluk, takım çalışması, sorumluluk alma, sanatsal bakış açısı gibi günümüzde fark yaratan beceriler de İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nda hayatınızın bir parçası haline gelecek.
Günümüzde birçok meslek, teorik bilgilerin yanısıra saha deneyimi ve uygulama bilgisi de gerektiriyor. Biz öğrencilerimize teori ve pratiği bir arada sunarak, karşılaştıkları sorunlara çözüm üretme becerileri kazandırmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda düzenlediğimiz etkinlik ve eğitimlerde öğrencilerimizi sektörle bir araya getirerek hem iş dünyasını tanımalarını hem de iş dünyasının öğrencilerimizi keşfetmelerini sağlıyoruz. Bunun sonucunda pek çok öğrencimizin henüz üniversite hayatını tamamlamadan iş dünyasına hızlı bir şekilde entegre olduğunu görmek bizi gururlandırıyor. Sizler de Üniversitemizin ana kampüsünde, tüm imkanlarından yararlanarak alacağınız nitelikli eğitim sayesinde ülkemizde ya da dünyanın farklı ülkelerinde kariyer fırsatlarına kolayca ulaşabilir, geleceğinizi şekillendirebilirsiniz.
Öğr. Gör. Emre KÜHEYLAN
İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü
HABER |TÜM HABERLER
![Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9316_1_th.jpeg)
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu Radyo ve TV Programcılığı programı, İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurulu’nun (İLEDAK) yaptığı incelemeden başarıyla geçerek ‘akredite’ edildi.
![O Artık Avrupa Şampiyonu O Artık Avrupa Şampiyonu](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9254_1_th.jpeg)
O Artık Avrupa Şampiyonu
Dünya rekoruna sahip milli yüzücü, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencisi Hüseyin Emre Sakcı, 50 metre kurbağalamada Avrupa şampiyonu olarak tarihi bir başarıya
![Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Öğrencileri TGS Stajı Mülakatlarında Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Öğrencileri TGS Stajı Mülakatlarında](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9249_1_th.jpeg)
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Öğrencileri TGS Stajı Mülakatlarında
İzmir Ekonomi Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı öğrencileri, Türkiye'nin en büyük ve en güçlü yer hizmetleri şirketi olan TGS Yer
![İzmir Ekonomi’de ‘Girişimcilik’ Buluşması İzmir Ekonomi’de ‘Girişimcilik’ Buluşması](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9247_1_th.jpeg)
İzmir Ekonomi’de ‘Girişimcilik’ Buluşması
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu bünyesinde verilen 'Girişimcilik' dersini alan 40 öğrenci, aylar süren çalışmalar sonucu hazırladıkları projeleri, İhtiyaç Haritası Kurucu
![İnşaat yüklenicisi Mehmet Akçay ve yüksek inşaat mühendisi İlyas Melih Aydın “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konukları oldu. İnşaat yüklenicisi Mehmet Akçay ve yüksek inşaat mühendisi İlyas Melih Aydın “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konukları oldu.](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9229_1_th.jpeg)
İnşaat yüklenicisi Mehmet Akçay ve yüksek inşaat mühendisi İlyas Melih Aydın “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konukları oldu.
"Yapı Metrajı ve Maliyeti" dersi kapsamında Çıraklar Ustalara Soruyor Etkinliğinde inşaat yüklenicisi Mehmet Akçay ve yüksek inşaat mühendisi İlyas Melih Aydın'ı ağırladık. Yapmış
![Havacılık Bölümleri Öğrencilerimize Sertifikalı Yangın Eğitimi Havacılık Bölümleri Öğrencilerimize Sertifikalı Yangın Eğitimi](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9228_1_th.jpeg)
Havacılık Bölümleri Öğrencilerimize Sertifikalı Yangın Eğitimi
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ve Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümleri Öğrencilerimiz Flamassa Mühendislik İşletmesinin Sertifikalı Uygulamalı Yangın Eğitimine Katıldı Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
![TAV İştiraki BTA İşletmesi Öğrencilerle Buluştu: İş Tecrübesi ve Profesyonel Eğitim Fırsatları TAV İştiraki BTA İşletmesi Öğrencilerle Buluştu: İş Tecrübesi ve Profesyonel Eğitim Fırsatları](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9250_1_th.jpeg)
TAV İştiraki BTA İşletmesi Öğrencilerle Buluştu: İş Tecrübesi ve Profesyonel Eğitim Fırsatları
Okulumuzda gerçekleştirilen etkinlikte, TAV Havalimanları Holding’in iştiraki olan BTA İşletmesi, öğrencilerimize kendilerini tanıtma fırsatı buldu. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ve Sivil Hava
![Folkart Teknik Ofis Şefi Armağan Ercan “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konuğu oldu. Folkart Teknik Ofis Şefi Armağan Ercan “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konuğu oldu.](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9204_1_th.jpeg)
Folkart Teknik Ofis Şefi Armağan Ercan “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konuğu oldu.
Çıraklar Ustalara Soruyor Etkinliğinde yüksek inşaat mühendisi Armağan Ercan MINT 202 kodlu "Yapı Metrajı ve Maliyeti" dersi kapsamında inşaat teknikerliği bölümü öğrencilerine