Bizi takip edin
|
EN

MESLEK YÜKSEKOKULU

Grafik Tasarım (Türkçe)

Grafik Tasarımı Programına Hoş Geldiniz

 

 

“Grafik Tasarımı” programı, grafik tasarım öğrencilerini, öğrenim süreleri boyunca tasarım disiplini ve program kullanımı bilgileri ile donatarak, grafik tasarım uygulamalarında sektörel ihtiyaçlara cevap verebilecek niteliklerle yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Grafik tasarım uygulama alanları gündelik hayatımızın içerisinde geniş yer tutmaktadır. Başta kültür sanat hayatımız ve sosyal aktiviteler olmak üzere her türlü reklam ve tanıtım faaliyetlerinin sunum ve görsel malzemelerinin düzenlenmesinde belirleyici disiplindir. Hergün karşılaştığımız billboard, afiş, broşür, dergi, katalog, gazete gibi basılı materyallerin yanında, internet siteleri, dijital reklam filmleri ve etkileşimli medyaların tümünde görsel düzenlemeleri belirlemektedir.

“Grafik Tasarımı” programı; yoğun rekabetin yaşandığı sektörde, hızlı tepki verebilen,  yaratıcı anlatım geliştirebilen, etkili iletişim becerilerine sahip, müşteri ilişkileri kuvvetli, çözüm odaklı, operasyonel düzeydeki faaliyetlere hakim, ara eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla grafiker ve web tasarımcıları yetiştirir. Mezunlarımız "Grafik Tasarım Teknikeri" ünvanı ile çalışma hayatlarına adım atarlar.

Bu nedenle; “Grafik Tasarımı” yaşam boyu eğitim ilkesiyle, bilgi çağı ve iş yaşamının gerektirdiği çağdaş öğretim yöntemlerine dayanan, mesleki beceriler kazandırmaya yönelik eğitim-öğretim hizmetleri sunmaktadır. Amacımız; mezun olan öğrencilerimizin ilgili sektör alanında mesleği ile ilgili teknik bilgi ve beceriye sahip; yaratıcı, yenilikçi, araştıran, ülke ve mesleğin gelişmesine katkıda bulunmayı arzulayan, alanıyla ilgili gelişmeleri takip ederek kendini sürekli geliştiren, özgün fikirlere sahip ve çözümleyici bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

 

 

Grafik Tasarımı programı eğitim sürecini, öğrencilerin sektörel ilişkiler kurması ve güncel mesleki gelişmelerden haberdar olabilmeleri adına, çeşitli etkinlik programıyla da desteklemektedir. 2018 - 2019 akademik yılı bahar döneminde gerçekleştirilen “Unigraph Tasarım ve Yaratıcılık Festivali”, öğrencilerimizin İstanbul ve İzmir’den sektörün önce gelen reklam ve dijital medya ajanslarının tasarımcıları ve yöneticileriyle biraraya gelmelerine olanak sağlamış, etkinliğin ikinci yılında ise Unigraph konuklarını online oturumlarda öğrencilerimizle buluşturmuştur.

 

4129Grey CEO’su Alemşah Öztürk, Facebook Yaratıcı Stratejiler Uzmanı Görkem Yeğin Mert, Muhabbet Ajans yöneticisi, yaratıcı yönetmen Kenan Ünsal, ünlü karikatürist/illustrator Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Cactus Motion & Design Studio kurucusu, yönetmen Batuhan Türkay, Rafineri Ajans Kıdemli Sanat Yönetmeni Efe Kaptanoğlu, tasarımcı Christopher Çolak, grafik tasarımcı Sarp Sözdinler ve Aegeancy ortak yaratıcısı İnci Damla Güneşliler’in aralarında bulunduğu uzmanlar ile çok sayıda atölye ve destekleyici etkinlik gerçekleştirilmiştir.

 

 

Ayrıca eğitim dönemi süresince farklı aralıklarla gerçekleştirilen “Çıraklar Ustalara Soruyor” söyleşileri de öğrencilerimizin sektörden profesyonellerle bir araya gelerek deneyimlerinden öğrenmelerine ortam hazırlamaktadır.