Bizi takip edin
|
EN

MESLEK YÜKSEKOKULU

Grafik Tasarım (Türkçe)

UNIGRAPH

5. UNIGRAPH TASARIM VE YARATICILIK FESTİVALİ

 
 

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İletişim ve Tasarım Programları Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen 5. UNIGRAPH Tasarım ve Yaratıcılık Festivali 5 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleşecek.

Bu yıl beşincisi düzenlenen etkinlikte iletişim ve tasarım alanının önde gelen isimlerinden Busy İstanbul’un Kurucusu/ Tasarımcı Batu John Dedeoğlu, Sanat Yönetmeni/Konsept Sanatçısı Onur Can Çaylı, Görsel Sanatçı/Fotoğrafçı Cesur Civelek ve Sanat Yönetmeni/Game Artist Onur Karadağ öğrencilerimizle bir araya gelecek.

Yer: A Blok Konferans Salonu

Saat: 10:00

 

 

ETKİNLİK PROGRAMI

 

 

 

KONUŞMACILAR

 

Batu John DEDEOĞLU – Busy İstanbul / Kurucu

Batu John Dedeoğlu İstanbul’da doğdu. İlk okulu İstanbul’da okudu. İş hayatına Number One Tv’de başladı. 10 sene boyunca MTV, CNN, Nickelodeon gibi çeşitli kanallarda çalıştı. 2006 yılında Leeds Üniversitesinde International Communication alanında eğitim aldı. Sonrasında branding alanında çalışmaya başladı. Leeds Üniversitesinde tasarım dersleri vermeye başladı. Ardından Türkiye’ye dönüş yaparak Bantmag’de çalışmaya başladı.
2010 yılında Busy İstanbul’u kurdu. O günden beri tasarım ve branding çalışmaları devam ediyor.

---

 

Onur Can ÇAYLI - Konsept Tasarımcısı

1984’de Ankara’da doğdu. Yüksek eğitimini San Francisco'da bulunan Academy of Art University’de Animasyon ve Görsel Efekt üzerine yaptı. Bu dönemde proje liderliği  yaptığı  “Nieta” isimli animasyon, Cannes Film Festivali'nde Animasyon dalında ‘En İyi Kısa Film” adaylığı ve Toronto Film Festivali'nde ‘En İyi Kısa Film’ ödülünü kazandı. Çalıştığı bir diğer proje olan “Pasteurized” da yine  uluslararası festivallerde pek çok adaylık ve ödüller almıştır. Sanatçı, özgün sanat idealizmini ve teknik hünerlerini çok yönlülük çatısı altında birleştirerek bireysel çalışmalarıyla da birçok ödüle layık görüldü. Bunlar arasında; Academy of Art University tarafından düzenlenen uluslararası yarışmalarda "Karakter Konsept Geliştirme" kategorisinin en iyisi birincilik ödülü (2009),"3D Organik Modelleme" kategorisinde birincilik ödülü (2011),"Model tasarımı ve Heykel" alanında birincilik ödülü (2011), Autodesk ve ZBrush tarafından düzenlenen yarışmada "3D Dizayn" alanında onur ödülü (2010) ve Unesco’nun 2013’ü “Piri Reis Yılı" olarak ilan ettiği  uluslararası yarışmada yarattığı illustrasyon ile birincilik ödülü (2013) gibi ödüller yer almaktadır.
Çaylı, profesyonel kariyerine Sony Pictures’da adım attı. Sonrasında Dreamworks  Animation, Sega, Marvel, HBO, Lola Vfx, Massive Black, Gradient Fx gibi birçok şirket ve stüdyo bünyesinde bilgisayar oyunları ve görsel efekt alanında çalışarak dünya çapında ses getiren "The Amazing Spider Man, Terminator Gynisys, Avengers Age of Ultron, Antman, Man in Black 3, Marvel vs Capcom, Sonic" gibi birçok Hollywood projesine imza attı. Özellikle bir televizyon fenomeni olan "Game of Thrones"daki çalışmasıyla başarısını kendi ülkesine de tanıtma şansı buldu. Sanatçı, işlevselliğinden ödün vermeden hem kariyer hedeflerine hem de bireysel sanat çalışmalarına ağırlık verirken, deneyimlerine yenilerini katarak profesyonel sanat alanını geliştirmeye devam etmektedir. Şu an da freelance olarak Netflix için sanat yönetimi ve konsept tasarımı yapmaktadır.

---

 

CesXc (Cesur CİVELEK) – Görsel Sanatçı / Fotoğrafçı

25 Eylül 1993 yılında İstanbul'da doğdu. Üniversite'de Grafik Tasarım bölümünden mezun olup daha sonrasında 2 sene kadar çalıştıktan sonra Fotoğrafçılık serüvenine başladı.Aktif olarak 5 yıldır Moda Fotoğrafçılığı ve Görsel Dil konularında çalışmalarını sürdürmektedir. Birçok yerli ve yabancı markaların ve sanatçıların fotoğraf çekimlerini üstlendi.
Aynı zamanda hobi olarak Hip-Hop ve Trap türlerinde DJ'lik yapmaktadır.

---

 

Onur KARADAĞ – Sanat Yönetmeni / Game Artist

1988 yılında İzmir’de doğdu. Anadolu Üniversitesi Grafik bölümünden mezun oldu. Mezun olana kadar İzmir’de arkadaşlarıyla birlikte güzel sanatlar fakültelerinin Grafik, İç Mimarlık ve Çizgi Film bölümlerine 150 kadar öğrenci yerleştirdi.
Mezun olduktan sonra 2012’de reklam sektörüne girdi ve sırasıyla Fikr’et, Modiki, Move, Project House-Havas, Havas İstanbul, Happy People Project, VMLYR ajanslarında Coca-Cola, Türkiye İş Bankası, beIN Medya, Vestel, Garenta, Şölen markaları, Marc, Calgon, Kale Grup gibi markalara ve Amadeus Oyunu gibi projelerin tanıtımına Art Direktör olarak hizmet verdi. 2021 Kasım ayından itibaren Spyke Games bünyesinde Game Artist / İllüstratör olarak çalışmakta.
Profesyonel çalışma hayatının dışında çocuk kitabı projelerinde çizimler üretmekte. İlk kitabını 2014 yılında resimledi ve şu ana kadar 8 adet çocuk kitabı yayınlandı.

 

UNIGRAPH’ın önceki yıllardaki konukları;

Alemşah ÖZTÜRK

Ali ÖREN

Aslı ÇELİKEL

Atilla KARABAY

Batu J. DEDEOĞLU

Batuhan TÜRKAY

Berk GÜL

Christopher ÇOLAK

Cüneyt DEVRİM

Efe KAPTANOĞLU

Fırat YILDIZ

Geray GENÇER

Gökhan ALTINİĞNE

Görkem YEĞİN MERT

Gürbüz Doğan EKŞİOĞLU

İnci Damla GÜNEŞLİLER

Kaan Bağcı

Kenan ÜNSAL

Onur ÖZTÜRK

Onur ŞENTÜRK

Sarp SÖZDİNLER

Tolga ÖZBAKIR

Yiğit KARAGÖZ

Zeynep Atakan

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.