Bizi takip edin
|
EN

Meslek Yüksekokulu

Mezun Hikayeleri

 

Dilara Gamze Açıkgöz - Bankacılık ve Sigortacılık

 

Hatice Acar - Dış Ticaret

 

Ata Zibeller - İnşaat Teknolojisi

 

Hasret Gamze Soyal - Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri

 

Tuğçe Eren - Turizm ve Otel İşletmeciliği

 

Arda Sarıtaş - İş Sağlığı ve Güvenliği

 

Efecan Efe - Radyo ve Televizyon Programcılığı

 

Rabia Çoban - İş Sağlığı ve Güvenliği

"2022 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği Programından mezun olmak üzereyken Aydın Aktuğ hocamın referansı ile Ateş Wind Power tesisinde staj yapmaya başladım. Devamında kadroya geçtim. Halen Ateş Wind Power Zeytindağ fabrikasında Health and Safety Technician olarak çalışmaktayım. Ekonomili olarak, profesyonel mesleğimi yapmaya başlayınca , hem akademik , hem de profesyonel olarak çalışan hocalarımız sayesinde yapacağımız işe tam olarak hazırlıklıydık. Çünkü mesleğimizin hem bilgi kısmını, hem de tecrübe ve operasyonel tarafını öğrenmiş olarak mezun olduğumuzun farkına vardım."

 

Turgay Turan - İş Sağlığı ve Güvenliği

"2022 yılında İş sağlığı ve Güvenliği Programından mezun oldum. Ekonomili olarak sahaya ilk çıktığımda hiç yabancılık çekmedim. Çünkü öğrenim hayatım boyunca özellikle sahadan gelen aynı zamanda profesyonel yöneticilik de yapan hocalarımızın sayesinde yapacağımız işin profesyonel tarafını ve her şeyi öğrenmiş, bilerek mezun olduğumuzun farkına vardım. Halihazırda Türkiye'nin en büyük yenilenebilir enerji tesislerinden biri olan Ateş Wind Power BOSBİ Şantiyesi’nde ve aynı zamanda okuldan hocam olan Aydın Aktuğ'un ekibinde Saha İş Güvenliği ve Sağlığı Sorumlusu olarak çalışmaktayım."

 

Hatice Acar -  Dış Ticaret (İngilizce) Programı

"İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne ilk olarak 2012 yılında başladım, ilk olarak diyorum çünkü okulumdan kopamayıp mezun olarak tekrar koşa koşa döndüm diyelim. İlk ve en büyük şansım Dış Ticaret (İngilizce) meslek yüksekokulunu tam burslu olarak kazanmamdı, o dönem aslında diğer okullar Meslek Yüksekokulları ‘nda Türkçe eğitim verirken benim İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde bu bölümü hazırlık okuyarak İngilizce şeklinde eğitim almış olmam benim için çok mutluluk vericiydi. Hazırlık dönemi bana İngilizce açısından çok fazla değer kazandırdı ve çok keyifli bir yıldı diyebilirim, çok güzel arkadaşlık ve dostluklarım oldu, çoğu ile hala görüşüyorum. Sonrasında bölüme başladığımda öğretmenlerimizin hepsi bu bölümü çok severek okumamızı sağladı. Başta bölümün zorluğu ile bazı tedirginliklerimiz olsa da öğretmenlerimizin de katkıları ile çok güzel iki yıl geçirmiş olduk, buradan da bana katkısı olan tüm öğretmenlerime teşekkürü borç bilirim. Benim için en çok gurur verici kısımlardan bir tanesi bölümümden birinci olarak mezun olmamdı. Bölüm birincisi ve meslek yüksekokulu üçüncüsü olarak 2015 yılında ilk serüvenimi tamamlamış oldum. Sonrasında, hiç ara vermeden aynı yıl DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ‘ na girerek okulumuza tam burslu olarak geri dönüş sağladım bu defa tercihimi Lojistik Yönetimi bölümünü seçerek yaptım, iyi ki de yapmışım, bu bölümü de okumak benim için çok keyifliydi, üstten ders alarak dönemlerimi erken bitirmek istiyordum çünkü kalan son senemde bu sektörü daha fazla deneyimleyebilmek adına staj yapmak istiyordum, böylelikle son dönemime sadece alan projemi bırakıp aynı zaman da çok sevdiğim global bir şirkette uzun dönem staj yapma imkanı buldum. 2017 yılında DHL Global Forwarding ‘te deniz ithalat stajyeri olarak staja başladım, yaklaşık 5-6 ay kadar deniz ithalat stajyeri olarak çalıştıktan sonra yöneticim bana hava kargo tarafında da staj yapma imkanını sundu, bende seve seve farklı bir deneyim kazanacağım için kabul ettim. Yaklaşık 6-7 ayda hava kargo stajyeri olarak çalıştım, sonrasında 2018 Haziran da mezun oldum. Aynı okulda 2 kere kep atmak sanırım en güzel ve en gurur verici şeydi benim için. Mezun olduktan sonra 2-3 ay daha stajıma devam ettim. Sonrasında hava kargo tarafında bir açılma oldu ve ben DHL Global Forwarding de işe başladım. 2018 den bu yana Hava Kargo İhracat pozisyonunda görev yapmaktayım, hala her gün farklı şeyler öğreniyor olmak çok mutluk verici benim için. Genel anlamda özetlemek gerekirse her zaman hep hayallerinizden peşinden koşmanız çok önemli denemekten istemekten hiç vazgeçmeyin. Önünüz çok açık ve aydınlık olsun, hepinize başarılar dilerim, umarım hepiniz istediğiniz yerlere ve hayallerinize kavuşabilirsiniz."

 

Nihal Kayganacıoğlu - 2015 - Lojistik (Uluslararası Ortak Önlisans Programı)

"2015 yılında Önlisans Tedarik Zinciri Yönetimi Programı'ndan mezun oldum. Daha sonrasında açıköğretimden İşletme Bölümü'nü lisans tamamlama yaparak mezun oldum. Akabinde İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde aldığım teorik ve pratik eğitimleri kullanabilmek adına forwarder olarak hizmet veren Omega Global Lojistik'te operasyon dökümantasyon sorumlusu olarak görev aldım. Ve bu bana yetmedi kariyerimde kendimi biraz daha geliştirmek isteyerek sadece lojistik kısmında değil tamamiyle tedarik zinciri yönetimi kısmınıda kapsayan bir firmada devam etmek istedim. Hem kendi üretimini yapan hem de freight forwarder olarak hizmet veren Çaka Grup - ISL Lojistik'te operasyon sorumlusu olarak görev almaktayım. Hala akademik kariyerime devam ediyorum, şu anda Ege Üniversitesi Lojistik Yönetimi Bölümü'nde yüksek lisans eğitimi alıyorum. Ve bugünlere gelmemde büyük etkisi olan canım Ekonomi Üniversite'min mezunu olmaktan gurur duyuyorum."

 

 

Derya Zeybek - Turizm ve Otel İşletmeciliği

"2006 yılında Onur Öğrencisi ve Bölüm Birincisi olarak ‘Tourism and Hotel Management’ bölümünden mezun oldum. Okurken çalıştığım Anemon Hotels grubunda edindiğim deneyim, mezun olur olmaz İstanbul – Taksim The Marmara Oteli’nin kapılarını açtı. Bir yıl yaptığım görevden İsviçre’nin Alplerinde yer alan yine bir zincir otelde çalışmak üzere ayrıldım. İki sene İsviçre’de edindiğim tecrübeler Türkiye’ye döndüğümde departman müdürlüğü yapmama imkan sağladı. Geliştirdiğim üç yabancı dil sayesinde Yaşar Holding / Çeşme Altınyunus Otelinin satış ve pazarlama departmanında yöneticilik yapma fırsatını verdi. Bir İngiliz firmasının Eğitim Müdürlüğünü yaparken Avrupa Birliği Projelerinde eğitmen olarak çalışma fırsatı buldum. Günümüzde Qua Granite ve Bien Seramik grubuna ait 35 şirketin Eğitim Müdürlüğünü yapmaktayım. Yetinmeyi bilmeyen kişilik özelliğim bana ana dilim gibi konuştuğum üç yabancı dil, iki üniversite ve bir yüksek lisans yapmamı sağladı. Tüm öğrenim hayatımı tam zamanlı olarak çalışırken ve hata birden fazla projede yer alarak sürdürdüm. Hala devam ettirmekte olduğum sertifika programlarım ve takip ettiğim online derslerim var. Öğrenmenin sonsuz olduğunu ve her bir kelimenin kişiyi evren gibi genişletiğini düşünüyorum. ‘Biraz’ ve ‘ortalama’ kelimelerini kullanmamaya dikkat ediyorum zira biraz İngilizce konuşmanın kişiyi konfor alanında tutuğuna inanıyorum bunun yerine öğrenme aşamasındayım demenin ise öğrenme isteğini desteklediğini savunuyorum."

 

 

Selen Şener - Ayakkabı Tasarım ve Üretimi

"2017 yılında çok isteyerek tercih ettiğim ve %100 bursla kazandığım Ayakkabı Tasarım ve Üretimi programı, geleceğim için aldığım en doğru kararlardan biriydi. Üniversitenin imkanları sayesinde katıldığım atölye çalışmaları, defileler, "Çıraklar Ustalara Soruyor" etkinlikleri, girişimcilik kursları ve fuarlar, sektörle aramızdaki bağı güçlendirmemize, pazarı analiz edebilmemize ve müşteri ilişkilerini yönetebilmemize yardımcı oldu. Katılmış olduğum '2017 İEÜ Mezunlar Defilesi" ve "2017 İzmir Ayakkabı Fuarı" sayesinde tasarımlarımı gösterme ve pazara sunma imkanı buldum. Bu sayede Demet Akalın, ATV Avrupa gibi birçok ünlü isim ve firmalarla çalışmaya başladım. Şimdi ise, Güler Ayakkabı Fabrikası'nda Yönetici Asistanı olarak çalışmaktayım. Ataköy Ayakkabı ve Çanta, Panucci, Hotiç gibi bir sürü markaya tasarım yapıyorum. İzmir Ekonomi Üniversitesi çatısı altında olmak benim için büyük bir gurur kaynağıdır. Emeği geçen ve hala yardımını esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim."

 

Emrah Şahin - Bilgisayar Programcılığı

"İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında İŞKUR personeli olarak Bilgi İşlem Müdürlüğü’ne başvurdum ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde 2 Ocak 2017’de iş hayatım başladı. Birlikte çalıştığım şeflerimin ve teknik destek personelin bana yaklaşımı, iş hayatım açısından büyük bir şans oldu. Sonrasında edindiğim tecrübeyle Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde İŞKUR personeli olarak görevimi yaptım. Bununla birlikte, Tanıtım ve Kurumsal Pazarlama İletişimi Müdürlüğü’nde tercih dönemi öğrenci ekibinde görev aldım. İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’ndan 2018 yılında mezun oldum ve halen Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde teknik destek personeli olarak çalışmaktayım."

 

Arda Sarıtaş - İş Sağlığı ve Güvenliği

"İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği mezunuyum. 2018 yılı Haziran ayından itibaren Rönesans Holding bünyesinde olan İzmir Göztepe Stadyum şantiyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Teknikeri olarak çalışmaktayım. Üniversite eğitimi süresince edindiğim akademik ve pratik bilgiler, profesyonel yaşamımı olabildiğince kolaylaştırdı ve bunu İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'na borçluyum."

 

Yasemin Öykü Nalbantoğlu - Turizm ve Otel İşletmeciliği

"İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunuyum. 2019 yılı Aralık ayından itibaren Rise Grup şirketinde Kurumsal Satış Uzmanı olarak çalışmaktayım. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin bana kattığı çok şey oldu. Çalışırken okulumun bana kattığı değerleri çok iyi gözlemleyebiliyorum. Eğitim hayatım boyunca edindiğim teorik altyapının yanı sıra pratik bilgi ile birlikte proaktif bir çalışma hayatına sahip oldum. Kariyerimde hızlı adım atabilmemin en önemli sebebi İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu oldu."

 

Alihan Çömez - Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi

"İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeki başarılarım ve hocalarımın beni en iyi öğrenciler arasında göstermeleri, Bursa Nilüfer’de yapılan “Dijital Çağda Liderlik” başlıklı Rotary Kulüp eğitim toplantısına diğer arkadaşlarımla birlikte davet edilmemi sağlamıştır. Okulumun bana tanımış olduğu bu fırsatı değerlendirmem, kendimi iyi ifade etmem, toplantıya katılan tüm öğrenci/öğrenci grupları ile diğer girişimci/iş adamlarıyla iletişim kurmamı sağladı. Bu sayede, Hüseyin Özdilek ve Toygun Tunçer gibi sektörün liderleriyle uygulama yapma şansına sahip oldum. Kendisine (Toygun Tunçer'e) verdiğim cevaplar, söyleşiler ve sporcu kişiliğim kendisini etkilemiş ve kendisi beni Özgörkey Bornova işyerine davet etmiştir. Toplantıda, Özgörkey'in kariyerim için önemli olduğunu ve bana verilecek her türlü görevi layıkıyla yapmak istediğimi belirtmem sayesinde işe alındım.

 

Kazım İnal - Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

"2014 yılında Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri programına yerleşerek ben de bir Ekonomili oldum. Bavulumu topladım ve Gaziantep’ten İzmir’e yola çıktım. Tabii daha önce İzmir’e gelmemiştim. Düzenimi kurup, üniversite hayatıma başladım. Çok güzel sınıfımız ve hocalarımız vardı. Daha önce havacılıkla ilgili pek bilgim yoktu. Hocalarımızın sayesinde bu bölümü sevmeye başladım. İngilizce eğitimlere ek olarak bir dil okuluna başladım. İki yıl boyuncu üniversite ile beraber eğitim aldım.  Ara dönemlerde staj yapma mecburiyeti vardı. Bütün kontenjanlar dolduğu için stajım için Sunexpress İnsan Kaynaklarıyla görüştüm ve başvurum onaylandı. İki ayrı dönem staj yaptım. Bu sürede Sunexpress Operasyon bölümünde görevlendirildim. Daha çok yerdeki işleyişin zor ve kolay yönlerini gördüm. O dönemde Sunexpress sınavına stajyer arkadaşlarımla birlikte başvurup sınava girdik ama olumsuz sonuçlandı. Ancak bu sonuç beni etkilememişti. Çünkü bu mesleğin alternatifleri de vardı. Okul bitmeye yakın Türk Hava Yolları’na başvuruda bulundum ama sürecin uzun olacağını biliyordum. Gün geldi mezuniyet çattı bir yandan sevinç bir yandan üzüntü iki farklı duygu bir aradaydı. Üniversitemiz bizi güzel bir törenle mezun etti. Türk Hava Yolları’ndan bir ay sonraya mülakat tarihi vermişlerdi. Mülakat süreci 1-2 haftada gerçekleşti. Mülakatlarda biraz zorlandım. Olacağını veya olmayacağını tahmin etmiyordum. Bir süre sonuçları bekledim ve sonuç onaylandı. Ülkemizi dünyada temsil eden global bir şirkete girecektim. Eğitimlerim başladı ve iki buçuk ay sürdü. Üniversite de hocalarımızın anlattığı herşey aynıydı ve hiç zorlanmadan eğitimleri bitirdim. Mesleğe adımımı atmış bulundum. Şu an büyük bir ailenin üyesiyim yaklaşık 4 yıldır THY’de Kabin Memuru olarak görev yapmaktayım ve çok mutluyum. İnanmak başarmaktır."

 

Dilek Keser - Dış Ticaret

"İzmir Ekonomi Üniversitesi Dış Ticaret programından 2017 senesinde 3,10 ortalama ile mezun oldum. Mezun olduktan sonra okul hayatımın öncesi ve sonrasında çalışmış olduğum firmalardan müşteri odaklılık, dış pazar çalışmaları v.b. konularda edindiğim bilgiler doğrultusunda Ven Grup firmasında çalışmaya başladım. Aynı zamanda, Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünü okumaya başladım. Şu anda Ven Grup ailesinin bir üyesi olarak yurt içi ve yurt dışı teklifleri, satış öncesi ve sonrası destek, proje çalışmaları, şantiye keşif ve kontrolleri, hak ediş düzenlemeleri başta olmak üzere çalışmalarımı sürdürmekteyim."

 

Ahmet Özgül - İş Sağlığı ve Güvenliği

"2016 yılında, İş Sağlığı ve Güvenliği programından mezun olduğum İzmir Ekonomi Üniversitesi sayesinde güzel noktalara geldiğimi ve eğitim aldığım süreçte kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Gerek sosyal etkinlikler, gerekse kaliteli eğitim anlayışı ile özel anılara sahip olduğuma inanıyorum. Buna ek olarak, edindiğim tecrübeler ile 2019 yılında Türkiye Enduro ATV GP şampiyonu oldum. Bu zaman diliminde ve sonrasında bana destek veren tüm hocalarıma sevgi ve saygılarımı sunar, tüm emekleri için teşekkür ederim."

 

Mertcan Güler - Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

"İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 2016 yılı mezunuyum. Mezuniyetimden sonra dikey geçiş sınavı ile İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümüne geçiş yaptım ve 2019 yılı Temmuz ayından itibaren San Francisco Amerika Merkez Bankasında kariyerime başlayacağım. Eğitim hayatım boyunca hocalarım sayesinde akademik altyapımı güçlendirmeyle birlikte bana global bir perspektifle hayata ve iş yaşamıma bakmamı sağladı. Bu sayede kariyerimde daha aktif ve global bakış açısıyla kariyerime yön veriyorum."

 

Ayşenur Aydemir - Bankacılık ve Sigortacılık

"2015 yılında Bankacılık ve Sigortacılık programından mezun oldum. Mezun olduktan genel kültürümü ve bilgilerimi geliştirmek amacı ile üç yıl gerek Türkiye ve dünyayı gezerek gerek sanat, tarih ve edebiyat gibi pek cok alanda eserler okuyarak kendimi geliştirdim. 2018 yılında siyasete atılmaya karar vererek bir siyasi partiye üye oldum. Izmir Ekonomi Üniversitesi'nde aldığım eğitimler sadece mesleki değil hayatın her alanında kullanabileceğim gerçekten değerli öğretilerdi. Yerel seçim öncesi giriş yaptığım siyasette hızlı bir şekilde ilerleme göstererek Belediye Meclis Üyeliği Adayı olarak asıl listeye girdim. Yedek olarak mazbatamı aldıktan sonra İzmir'de bir ilçemizin Yürütme Kurulu'ndan teklif alarak Başkan Yardımcılığı görevini üstlendim. Bu kadar kısa sürede bu konumlara layık görülmek; ki hiçbir siyasi geçmiş yoksa çok zorlu bir başarıdır. Şu an siyasette önü açıklar listesindeyim. Bütün bu başarıları Izmır Ekonomi Üniversitesi'ne borçluyum. Pratik düşünme, uygulamalı insan ilişkileri eğitimleri, kriz anlarını profosyonel düşünerek çözme, kendini anlatabilme gibi pek çok eğitimi, alanında uzman eğitmenlerimizden almamış olsaydım, şu an burada olamazdım."

 

Metin Taş - Lojistik

"İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Lojistik programı 2014 mezunuyum. Mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi'nde eğitimime devam ettim. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde sıklıkla yaptığımız proje çalışmaları sayesinde problemlerin tespiti ve önlenmesi, kritik durumlarda aksiyon alınması, zaman yönetimi, takım çalışması gibi pek çok konuda tecrübe edinmiş oldum. İEÜ'de yaptığımız bu projeler sayesinde, 2016 ve 2017'de üniversiteler arası lojistik vaka yarışmasında Türkiye üçüncüsü oldum. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde aldığım eğitim altyapısı sayesinde, DGS ile geçiş yaptığım İstanbul Üniversitesi'nde hiç zorlanmadım. Normal lise mezunu olduğum için İEÜ'ye geldiğimde İngilizce seviyem oldukça kötüydü. Ancak, hazırlıkta aldığım İngilizce eğitimi sayesinde bölümde hiç zorlanmadım. Çalıştığım firma global bir şirket olduğu için eğitim dilinin İngilizce olmasının faydasını sürekli görüyorum. Şu an, DHL Express İstanbul Genel Müdürlüğü’nde satış sonrası destek departmanında çalışıyorum. Daha önce de aynı firmada operasyon departmanına bağlı gümrük biriminde çalışıyordum."

 

Emre Süngü - Bilgisayar Programcılığı

"Bilişim sektöründe faaliyet gösteriyorum. Mobil uygulama ve tasarımı, web sitesi tasarımı, bilgisayar ve cep telefonu teknik servisi ile yedek parça satışı, kurumsal firmalara bilgi işlem desteği ve güvenlik kamerası hizmeti işiyle uğraşıyorum. Şu anda Silver Computer Technology firmasının kurucusu ve işletmecisiyim."

 

Burçin ÇELİKSOY - SQA Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi

"İEÜ Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi programından 2013 yılında yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Almış olduğum eğitim salt teorik temelli olmayıp aynı zamanda saha çalışmaları sağlamış, gerçek iş hayatı örnekleri ve çözümleri ile iş hayatından önce pratikte deneyim kazanmamı sağlanmıştır. Bu yönüyle ezberci tutumdan uzak, yorumlamaya ve yeni fikirlere açık bir öğrenim imkanı sunmuştur. Şu an elektrik-elektronik sektöründe AR-GE ve üretim faaliyetleri gösteren bir fabrikada uluslararası satış operasyonlarını yürütmekte olup, IEU-SQA ortaklığının sağladığı yabancı dil ağırlıklı eğitim ve uluslararası çerçevede çalışma imkanıyla edindiğim deneyim ile işimi daha ileri taşımakta ve geliştirmekteyim."

 

Tolga Elçi - Lojistik (SQA)

"18 yaşlarımda iyi ki de geldiğim İzmir Ekonomi Üniversitesi Kariyer Yönlendirme Etkinliği'nde tanıştığım ve hala sıklıkla görüştüğüm saygıdeğer hocam Arıkan Tarık Saygılı sayesinde başladığım Lojistik (SQA) bölümüne 2011 ve 2014 yılları arasında 1 yıl hazırlık ve 2 yıl ön lisans olarak mezun oldum. Bu eğitim yılları içerisinde sayısız iş adamları ve eşsiz hocalar ile tanışma fırsatım oldu, bu değerli kişilerden biri olan Burçin Önder hocam sayesinde kariyerime nasıl başlamam ve ne tür kararlar vermem gerektiğini öğrendim. 2015 yılında her zaman hayalim olan yurtdışında eğitim tecrübesi (linsans) için İngiltere’ye gittim ve 2016 yılı Temmuz ayında lisans derecesini tamamlayarak mezun oldum. 2017’de Aliağa’da Lojistik ve Denizcilik firmasında kariyerime başladım. 6 ay sonra, halen çalışmakta olduğum ve evim gibi hissettiğim İzmir Ekonomi Üniversitesi Satın Alma biriminde işe başladım. Aynı zamanda üniversitemizde yüksek lisans yapmaktayım."

 

Koray BALA - Dış Ticaret

"Ön lisans eğitimim sırasında, edindiğim bilgileri eğitimimin devamında ve iş hayatında kullanabileceğimden emin değildim. Dikey geçiş sonrası İEÜ Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü'ne girdiğimde ise korkularımın yersiz olduğunu farkettim. Öyle ki; temel finansman ve muhasebe gibi konular birçok arkadaşıma karmaşık gelirken, bana fazlasıyla kolay geliyordu. İş hayatında ise karşılaşılacak sorunlardan çekincem vardı. Fakat iş hayatının temelde vaka analizi ve çözümünden ibaret olduğunu anlamam çok uzun sürmedi. Önlisans eğitimim sırasında sürekli vaka analizi yapmanın sağladığı avantaj ile çok kolay adaptasyon ve gelişme gösterdim. Önlisans eğitimim sırasında kazandığım bilgi ve beceriler sayesinde hızlı kararlar alarak birçok farklı krizi çözebiliyorum."

 

Emre ERCAN - SQA Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi

"İEÜ Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi programından şeref öğrencisi olarak 2013'de mezun oldum. Programda derslerin yapılandırılışının ezberden ziyade analitik düşünceye yönelik olması benim için büyük bir avantaj oldu. Aldığım teorik eğitimin  kapsamlı oluşu da beni eğitim hayatımı devam ettirmeye teşvik etti. Mezun olduktan sonra hem akademik başarım hem de üniversitemin bağlantısı sayesinde Teesside University'nin Prag uzantısı olan Prague College'dan kabul aldım ve eğitim hayatımı Çek Cumhuriyeti'nde devam ettirdim. 2015 itibari ile Prague College'ın International Business Management bölümünden mezun oldum."

 

Kaan ÇEVİK - SQA Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi

"2011 yılında İEÜ Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Uluslararası Ön Lisans programını tam burslu olarak kazandım. Bölümde perakende sektörü hakkında ihtiyacım olacak tüm bilgileri konularında iyi akademisyenlerden ve yabancı kaynaklı kitaplardan öğrendim. Eğitim süresince yaptığım stajlarla sektörü daha iyi tanıma fırsatı buldum ve bu alanda daha ileri düzeyde eğitim alma kararı verdim. Bu yüzden mezun olduktan sonra DGS ile İEÜ İşletme Bölümüne geçiş yaptım. Almış olduğum önlisans derslerinin katkısını okuduğum İşletme bölümde görüyorum."

 

Murat Esen - Bankacılık ve Sigortacılık

"2004 yılında Bankacılık ve Sigortacılık programına başladım. Eğitim sürecinin yanı sıra üniversitemin sağladığı sosyal olanaklar ile spor yapma imkanı ve okul takımımızla aldığımız başarılar ile üyesi olduğumuz bu güzide kurumu temsil etme onurunu yakaladım. Eğitim sürecinde kendimi farklı yetkinlikler anlamında da geliştirme imkanı yakaladım. Edindiğim öğrenimler ve teorik bilgileri günümüzde iş hayatımda uyguladığımı gördüğümde iyi ki de yolumun İzmir Ekonomi Üniversitesi’yle kesiştiğini düşünüyorum. Tüm bunların yanında İzmir Ekonomi Üniversitesi bana kalıcı ve güzel arkadaşlıklar verdi. 2012 yılında başladığım profesyonel iş yaşamıma dünyanın önde gelen içecek firması Red Bull’ da Ev Dışı Tüketim ve Alternatif Kanallarda Satış Yöneticiliği görevini 4 yıl sürdürdüm. 2016 yılında kariyer yolculuğuma Türkiye’ nin lider kuruyemis firmasi Tadım’ da Özel Müşteriler Satış Yöneticiliği ile devam ettim. Yaklaşık bir yıl önce kariyerime içecek sektörünün önde gelen firmalarından DyDo DRINCO Turkey bünyesinde Zincir Mağazalar Satış Müdürü olarak devam ediyorum. İzmir Ekonomi Üniversitesi mezunu olmanın ayrıcalığını hem iş hem de özel hayatımda her zaman hissetmekteyim."

 

Kaan ŞEN - SQA Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi

"Okuduğum program, daha önceden sahip olduğum tecrübemi daha etkili kullanmamı ve üzerine artı değerler katmamı sağladı. Şu an %100 burslu olarak İşletme Bölümünde eğitimime devam etmekteyim."

 

Sosyal Medya

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.