Bizi takip edin
|
EN

Meslek Yüksekokulu

İş Birlikleri

İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ile staj, işe alım ve proje kapsamında işletme, dernek ve vakıflar ile önemli iş birliklerine sahiptir:

 

İzmir Ticaret Odası ile gerek staj gerekse proje kapsamında iş birlikleri yürütülmektedir. Öğrencilerimizin aktif olarak dahil olduğu ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından desteklenen "İhracat Destek Ofisi" projesi ile kobilere destek olmaktadır. Bununla birlikte, öğrencilerimiz İzmir Ticaret Odası'nda ve bu kuruma üye olan binlerce kuruluşta staj yapma, çalışma ve uygulamalı projelere katılma hakkına sahip olmaktadır.

 

İzmir Bilimpark ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu arasında 2019 yılında imzalanan staj protokolü ile birlikte, öğrencilerimiz ulusal ve uluslararası seviyede üretim ve ticaret yapan firmalarda çalışma imkanına sahip olmaktadır.

 

Öğrencilerimizin aktif olarak sahada mesleklerini öğrenmeleri ve işin uzmanları ile doğrudan etkileşim kurmaları açısından önemli iş birliklerimizden biri de Ramada Encore by Wyndham İzmir ile yapılan staj protokolüdür. Bu kapsamda, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Pazarlama, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları gibi programlarımızda okuyan ve bu programlardan mezun olan öğrencilerimiz için uluslararası nitelikte çalışma ortamına ev sahipliği yapmaktadır.

 

Türkiye İş Kurumu ile Meslek Yüksekokulu arasında yapılan iş birliği kapsamında iş arama becerilerinin geliştirilmesi, kişilik envanteri, özgeçmiş hazırlama, iş görüşmesinde kılık kıyafet tercihi, beden dili, mülakat teknikleri ile ilgili eğitimler verilmektedir.

Sosyal Medya

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.