Meslek Yüksekokulu

Mezunlarımız


Ahmet Özgül - İş Sağlığı ve Güvenliği

"2016 yılında, İş Sağlığı ve Güvenliği programından mezun olduğum İzmir Ekonomi Üniversitesi sayesinde güzel noktalara geldiğimi ve eğitim aldığım süreçte kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Gerek sosyal etkinlikler, gerekse kaliteli eğitim anlayışı ile özel anılara sahip olduğuma inanıyorum. Buna ek olarak, edindiğim tecrübeler ile 2019 yılında Türkiye Enduro ATV GP şampiyonu oldum. Bu zaman diliminde ve sonrasında bana destek veren tüm hocalarıma sevgi ve saygılarımı sunar, tüm emekleri için teşekkür ederim."

 

Selen Şener - Ayakkabı Tasarım ve Üretimi

"2017 yılında çok isteyerek tercih ettiğim ve %100 bursla kazandığım Ayakkabı Tasarım ve Üretimi programı, geleceğim için aldığım en doğru kararlardan biriydi. Üniversitenin imkanları sayesinde katıldığım atölye çalışmaları, defileler, "Çıraklar Ustalara Soruyor" etkinlikleri, girişimcilik kursları ve fuarlar, sektörle aramızdaki bağı güçlendirmemize, pazarı analiz edebilmemize ve müşteri ilişkilerini yönetebilmemize yardımcı oldu. Katılmış olduğum '2017 İEÜ Mezunlar Defilesi" ve "2017 İzmir Ayakkabı Fuarı" sayesinde tasarımlarımı gösterme ve pazara sunma imkanı buldum. Bu sayede Demet Akalın, ATV Avrupa gibi birçok ünlü isim ve firmalarla çalışmaya başladım. Şimdi ise, Güler Ayakkabı Fabrikası'nda Yönetici Asistanı olarak çalışmaktayım. Ataköy Ayakkabı ve Çanta, Panucci, Hotiç gibi bir sürü markaya tasarım yapıyorum. İzmir Ekonomi Üniversitesi çatısı altında olmak benim için büyük bir gurur kaynağıdır. Emeği geçen ve hala yardımını esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim."

 

Dilek Keser - Dış Ticaret

"İzmir Ekonomi Üniversitesi Dış Ticaret programından 2017 senesinde 3,10 ortalama ile mezun oldum. Mezun olduktan sonra okul hayatımın öncesi ve sonrasında çalışmış olduğum firmalardan müşteri odaklılık, dış pazar çalışmaları v.b. konularda edindiğim bilgiler doğrultusunda Ven Grup firmasında çalışmaya başladım. Aynı zamanda, Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünü okumaya başladım. Şu anda Ven Grup ailesinin bir üyesi olarak yurt içi ve yurt dışı teklifleri, satış öncesi ve sonrası destek, proje çalışmaları, şantiye keşif ve kontrolleri, hak ediş düzenlemeleri başta olmak üzere çalışmalarımı sürdürmekteyim."

 

Mertcan Güler - Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

"İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 2016 yılı mezunuyum. Mezuniyetimden sonra dikey geçiş sınavı ile İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümüne geçiş yaptım ve 2019 yılı Temmuz ayından itibaren San Francisco Amerika Merkez Bankasında kariyerime başlayacağım. Eğitim hayatım boyunca hocalarım sayesinde akademik altyapımı güçlendirmeyle birlikte bana global bir perspektifle hayata ve iş yaşamıma bakmamı sağladı. Bu sayede kariyerimde daha aktif ve global bakış açısıyla kariyerime yön veriyorum."

 

Emre Süngü - Bilgisayar Programcılığı

"Bilişim sektöründe faaliyet gösteriyorum. Mobil uygulama ve tasarımı, web sitesi tasarımı, bilgisayar ve cep telefonu teknik servisi ile yedek parça satışı, kurumsal firmalara bilgi işlem desteği ve güvenlik kamerası hizmeti işiyle uğraşıyorum. Şu anda Silver Computer Technology firmasının kurucusu ve işletmecisiyim".

 

Emrah Şahin - Bilgisayar Programcılığı

"İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında İŞKUR personeli olarak Bilgi İşlem Müdürlüğü’ne başvurdum ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde 2 Ocak 2017’de iş hayatım başladı. Birlikte çalıştığım şeflerimin ve teknik destek personelin bana yaklaşımı, iş hayatım açısından büyük bir şans oldu. Sonrasında edindiğim tecrübeyle Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde İŞKUR personeli olarak görevimi yaptım. Bununla birlikte, Tanıtım ve Kurumsal Pazarlama İletişimi Müdürlüğü’nde tercih dönemi öğrenci ekibinde görev aldım. İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’ndan 2018 yılında mezun oldum ve halen Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde teknik destek personeli olarak çalışmaktayım."

 

Arda Sarıtaş - İş Sağlığı ve Güvenliği

"İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği mezunuyum. 2018 yılı Haziran ayından itibaren Rönesans Holding bünyesinde olan İzmir Göztepe Stadyum şantiyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Teknikeri olarak çalışmaktayım. Üniversite eğitimi süresince edindiğim akademik ve pratik bilgiler, profesyonel yaşamımı olabildiğince kolaylaştırdı ve bunu İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'na borçluyum."

 

Alihan Çömez - Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi

"İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeki başarılarım ve hocalarımın beni en iyi öğrenciler arasında göstermeleri, Bursa Nilüfer’de yapılan “Dijital Çağda Liderlik” başlıklı Rotary Kulüp eğitim toplantısına diğer arkadaşlarımla birlikte davet edilmemi sağlamıştır. Okulumun bana tanımış olduğu bu fırsatı değerlendirmem, kendimi iyi ifade etmem, toplantıya katılan tüm öğrenci/öğrenci grupları ile diğer girişimci/iş adamlarıyla iletişim kurmamı sağladı. Bu sayede, Hüseyin Özdilek ve Toygun Tunçer gibi sektörün liderleriyle uygulama yapma şansına sahip oldum. Kendisine (Toygun Tunçer'e) verdiğim cevaplar, söyleşiler ve sporcu kişiliğim kendisini etkilemiş ve kendisi beni Özgörkey Bornova işyerine davet etmiştir. Toplantıda, Özgörkey'in kariyerim için önemli olduğunu ve bana verilecek her türlü görevi layıkıyla yapmak istediğimi belirtmem sayesinde işe alındım.

 

Yasemin Öykü Nalbantoğlu - Turizm ve Otel İşletmeciliği

"İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunuyum. 2019 yılı Aralık ayından itibaren Rise Grup şirketinde Kurumsal Satış Uzmanı olarak çalışmaktayım. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin bana kattığı çok şey oldu. Çalışırken okulumun bana kattığı değerleri çok iyi gözlemleyebiliyorum. Eğitim hayatım boyunca edindiğim teorik altyapının yanı sıra pratik bilgi ile birlikte proaktif bir çalışma hayatına sahip oldum. Kariyerimde hızlı adım atabilmemin en önemli sebebi İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu oldu."

 

Tolga Elçi - Lojistik (SQA)

"18 yaşlarımda iyi ki de geldiğim İzmir Ekonomi Üniversitesi Kariyer Yönlendirme Etkinliği'nde tanıştığım ve hala sıklıkla görüştüğüm saygıdeğer hocam Arıkan Tarık Saygılı sayesinde başladığım Lojistik (SQA) bölümüne 2011 ve 2014 yılları arasında 1 yıl hazırlık ve 2 yıl ön lisans olarak mezun oldum. Bu eğitim yılları içerisinde sayısız iş adamları ve eşsiz hocalar ile tanışma fırsatım oldu, bu değerli kişilerden biri olan Burçin Önder hocam sayesinde kariyerime nasıl başlamam ve ne tür kararlar vermem gerektiğini öğrendim. 2015 yılında her zaman hayalim olan yurtdışında eğitim tecrübesi (linsans) için İngiltere’ye gittim ve 2016 yılı Temmuz ayında lisans derecesini tamamlayarak mezun oldum. 2017’de Aliağa’da Lojistik ve Denizcilik firmasında kariyerime başladım. 6 ay sonra, halen çalışmakta olduğum ve evim gibi hissettiğim İzmir Ekonomi Üniversitesi Satın Alma biriminde işe başladım. Aynı zamanda üniversitemizde yüksek lisans yapmaktayım."

 

Koray BALA - Dış Ticaret

"Ön lisans eğitimim sırasında, edindiğim bilgileri eğitimimin devamında ve iş hayatında kullanabileceğimden emin değildim. Dikey geçiş sonrası İEÜ Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü'ne girdiğimde ise korkularımın yersiz olduğunu farkettim. Öyle ki; temel finansman ve muhasebe gibi konular birçok arkadaşıma karmaşık gelirken, bana fazlasıyla kolay geliyordu. İş hayatında ise karşılaşılacak sorunlardan çekincem vardı. Fakat iş hayatının temelde vaka analizi ve çözümünden ibaret olduğunu anlamam çok uzun sürmedi. Önlisans eğitimim sırasında sürekli vaka analizi yapmanın sağladığı avantaj ile çok kolay adaptasyon ve gelişme gösterdim. Önlisans eğitimim sırasında kazandığım bilgi ve beceriler sayesinde hızlı kararlar alarak birçok farklı krizi çözebiliyorum."

 

Emre ERCAN - SQA Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi

"İEÜ Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi programından şeref öğrencisi olarak 2013'de mezun oldum. Programda derslerin yapılandırılışının ezberden ziyade analitik düşünceye yönelik olması benim için büyük bir avantaj oldu. Aldığım teorik eğitimin  kapsamlı oluşu da beni eğitim hayatımı devam ettirmeye teşvik etti. Mezun olduktan sonra hem akademik başarım hem de üniversitemin bağlantısı sayesinde Teesside University'nin Prag uzantısı olan Prague College'dan kabul aldım ve eğitim hayatımı Çek Cumhuriyeti'nde devam ettirdim. 2015 itibari ile Prague College'ın International Business Management bölümünden mezun oldum."


Burçin ÇELİKSOY - SQA Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi

"İEÜ Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi programından 2013 yılında yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Almış olduğum eğitim salt teorik temelli olmayıp aynı zamanda saha çalışmaları sağlamış, gerçek iş hayatı örnekleri ve çözümleri ile iş hayatından önce pratikte deneyim kazanmamı sağlanmıştır. Bu yönüyle ezberci tutumdan uzak, yorumlamaya ve yeni fikirlere açık bir öğrenim imkanı sunmuştur. Şu an elektrik-elektronik sektöründe AR-GE ve üretim faaliyetleri gösteren bir fabrikada uluslararası satış operasyonlarını yürütmekte olup, IEU-SQA ortaklığının sağladığı yabancı dil ağırlıklı eğitim ve uluslararası çerçevede çalışma imkanıyla edindiğim deneyim ile işimi daha ileri taşımakta ve geliştirmekteyim."

 

Kaan ÇEVİK - SQA Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi

"2011 yılında İEÜ Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Uluslararası Ön Lisans programını tam burslu olarak kazandım. Bölümde perakende sektörü hakkında ihtiyacım olacak tüm bilgileri konularında iyi akademisyenlerden ve yabancı kaynaklı kitaplardan öğrendim. Eğitim süresince yaptığım stajlarla sektörü daha iyi tanıma fırsatı buldum ve bu alanda daha ileri düzeyde eğitim alma kararı verdim. Bu yüzden mezun olduktan sonra DGS ile İEÜ İşletme Bölümüne geçiş yaptım. Almış olduğum önlisans derslerinin katkısını okuduğum İşletme bölümde görüyorum."

 

Kaan ŞEN - SQA Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi

"Okuduğum program, daha önceden sahip olduğum tecrübemi daha etkili kullanmamı ve üzerine artı değerler katmamı sağladı. Şu an %100 burslu olarak İşletme Bölümünde eğitimime devam etmekteyim."

 

Sosyal Medya


İzmir Ekonomi Üniversitesi
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.