![](https://www.ieu.edu.tr/images/content.jpg)
Meslek Yüksekokulu
Turizm Günleri
![Turizm Günleri](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8289_1.jpeg)
İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Seyahat ve Dil Programları tarafından "Turizm Günleri" etkinliği gerçekleşmiştir. 09 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşten etkinlik İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonu ve D Blok Çok Amaçlı Salonu’nda yapılmıştır.
D Blok Çok Amaçlı Salon'da otel işletmeleri, seyahat acenteleri, tercümanlık bürolarının stantları yer almıştır. Stant açan kurumlar: Bilirkişiler ve Yeminli Tercümanlar ve Tercüme Büroları İşletmecileri Derneği, Blanca Otel, Boyalık Beach Otel, BTA Food Services, ETC Tur, Hidden Bay Teos, Ilıca Otel, Marriott Otel İzmir, Mövenpick Otel, Skal International, Swissotel Büyük Efes İzmir, TOR Tercüme Bürosu, Turkish Ground Services
Konferans Salonu'nda 09:30'da Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Çiğdem Kentmen Çin'in açılış konuşmasıyla başlayan programımız "Pandeminin Turizme Etkisi" isimli oturum ile devam etmiştir. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Viltur Villasaray A.Ş. Yönetim Kurulu İkinci Başkanı, Oden İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Oğuz Özkardeş'in moderatörlüğünde gerçekleşecek olan oturumda TAV Genel Müdürü Erkan Balcı, Ramada Encore İzmir by Wyndham Genel Müdürü, SKAL İzmir Kulübü Başkanı Güner Güney, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi, ETC Travel Kurucusu Tolga Gencer, Hyatt Regency İzmir İstinyepark Genel Müdürü Zafer Canbaz değerli tecrübelerini öğrencilerimizle paylaşmıştır.
11:30'da gerçekleşen oturumda ise; Bilirkişiler ve Yeminli Tercümanlar ve Tercüme Büroları İşletmecileri Derneği Başkanı ve TOR Tercüme Yetkilisi Rıza Egeli moderatörlüğünde TOR Tercüme çalışanı, Dernek Üyesi İpek Bolakça, Kamu Personeli ve Dernek Üyesi Ömer Demir, Çeviri Derneği İzmir Şube Başkanı, Çeviri İşletmecisi Özgün Özke "Dijitalleşmenin Çeviriye Etkileri" üzerine bilgi vermişlerdir.
13:30'da CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri üzerine Marriott Otel İnsan Kaynakları yetkilileri öğrencileri bilgilendirmiştir. 14:15'te Havacılık Sektöründe Kariyer Planlama üzerine TGS İnsan Kaynakları Müdürü Musa Eker öğrenciler ile bir araya gelmiştir.
15:00'te öğrenciler Marriott Oteli ve TGS İnsan Kaynakları Müdürleri ile birebir mülakat simülasyonu gerçekleştirmişlerdir.
16:30'da ödüllü yarışma ile etkinliğimiz sona ermiştir.
Etkinlik kapsamında öğrenciler sektör temsilcileri ile bir araya gelme fırsatını yakalamıştır. Etkinliğin ardından öğrencilerimiz staj ve iş fırsatı yakalamıştır.
HABER |TÜM HABERLER
![Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9316_1_th.jpeg)
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu Radyo ve TV Programcılığı programı, İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurulu’nun (İLEDAK) yaptığı incelemeden başarıyla geçerek ‘akredite’ edildi.
![O Artık Avrupa Şampiyonu O Artık Avrupa Şampiyonu](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9254_1_th.jpeg)
O Artık Avrupa Şampiyonu
Dünya rekoruna sahip milli yüzücü, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencisi Hüseyin Emre Sakcı, 50 metre kurbağalamada Avrupa şampiyonu olarak tarihi bir başarıya
![Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Öğrencileri TGS Stajı Mülakatlarında Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Öğrencileri TGS Stajı Mülakatlarında](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9249_1_th.jpeg)
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Öğrencileri TGS Stajı Mülakatlarında
İzmir Ekonomi Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı öğrencileri, Türkiye'nin en büyük ve en güçlü yer hizmetleri şirketi olan TGS Yer
![İzmir Ekonomi’de ‘Girişimcilik’ Buluşması İzmir Ekonomi’de ‘Girişimcilik’ Buluşması](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9247_1_th.jpeg)
İzmir Ekonomi’de ‘Girişimcilik’ Buluşması
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu bünyesinde verilen 'Girişimcilik' dersini alan 40 öğrenci, aylar süren çalışmalar sonucu hazırladıkları projeleri, İhtiyaç Haritası Kurucu
![İnşaat yüklenicisi Mehmet Akçay ve yüksek inşaat mühendisi İlyas Melih Aydın “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konukları oldu. İnşaat yüklenicisi Mehmet Akçay ve yüksek inşaat mühendisi İlyas Melih Aydın “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konukları oldu.](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9229_1_th.jpeg)
İnşaat yüklenicisi Mehmet Akçay ve yüksek inşaat mühendisi İlyas Melih Aydın “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konukları oldu.
"Yapı Metrajı ve Maliyeti" dersi kapsamında Çıraklar Ustalara Soruyor Etkinliğinde inşaat yüklenicisi Mehmet Akçay ve yüksek inşaat mühendisi İlyas Melih Aydın'ı ağırladık. Yapmış
![Havacılık Bölümleri Öğrencilerimize Sertifikalı Yangın Eğitimi Havacılık Bölümleri Öğrencilerimize Sertifikalı Yangın Eğitimi](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9228_1_th.jpeg)
Havacılık Bölümleri Öğrencilerimize Sertifikalı Yangın Eğitimi
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ve Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümleri Öğrencilerimiz Flamassa Mühendislik İşletmesinin Sertifikalı Uygulamalı Yangın Eğitimine Katıldı Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
![TAV İştiraki BTA İşletmesi Öğrencilerle Buluştu: İş Tecrübesi ve Profesyonel Eğitim Fırsatları TAV İştiraki BTA İşletmesi Öğrencilerle Buluştu: İş Tecrübesi ve Profesyonel Eğitim Fırsatları](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9250_1_th.jpeg)
TAV İştiraki BTA İşletmesi Öğrencilerle Buluştu: İş Tecrübesi ve Profesyonel Eğitim Fırsatları
Okulumuzda gerçekleştirilen etkinlikte, TAV Havalimanları Holding’in iştiraki olan BTA İşletmesi, öğrencilerimize kendilerini tanıtma fırsatı buldu. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ve Sivil Hava
![Folkart Teknik Ofis Şefi Armağan Ercan “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konuğu oldu. Folkart Teknik Ofis Şefi Armağan Ercan “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konuğu oldu.](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9204_1_th.jpeg)
Folkart Teknik Ofis Şefi Armağan Ercan “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konuğu oldu.
Çıraklar Ustalara Soruyor Etkinliğinde yüksek inşaat mühendisi Armağan Ercan MINT 202 kodlu "Yapı Metrajı ve Maliyeti" dersi kapsamında inşaat teknikerliği bölümü öğrencilerine