![](https://www.ieu.edu.tr/images/content.jpg)
Meslek Yüksekokulu
24 Saatlik ‘Uykusuz’ Oyun Maratonu
![24 Saatlik ‘Uykusuz’ Oyun Maratonu](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/8958_1.jpeg)
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu, ülkemizde yaklaşık 1,5 milyar dolarlık pazar büyüklüğüne ulaşan oyun sektörüne liseli gençlerin ilgisini artırmak amacıyla ‘Gameathon’ etkinliği düzenledi. İzmir’deki 6 lisede eğitim gören toplam 46 öğrenci, en iyi oyunu tasarlamak için 24 saat boyunca gruplar halinde aralıksız çalıştı. Gece uykusuz kalan, zaman zaman yorulsalar da ekipçe çalışmaktan hiç vazgeçmeyen liseli gençler, performanslarıyla tam not aldı.
İEÜ Bilgisayar Programcılığı programı tarafından İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteğiyle hayata geçirilen program, oyun tutkunu gençlere unutulmaz bir gün yaşattı. Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu ‘3BIGBROTHERS’ grubu, yaratıcı fikirleri ve özverili çalışmalarıyla etkinlikte birinciliğe ulaştı.
YOĞUN İLGİYE KAYITSIZ KALMADIK
İEÜ Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Turgay Zulam, önümüzdeki dönemde de yeni projeler geliştirerek öğrencilerle buluşmaya devam edeceklerini söyledi. Oyun sektörünün, Türkiye’de en hızlı büyüyen sektörlerin başında geldiğine dikkat çeken Zulam, “Ülkemizde, oyun sektörüne olan yoğun ilgiyle beraber yatırımlar da her geçen gün büyüyor. Oyun sektöründeki artan talebi karşılamak için de daha fazla iş gücüne de ihtiyaç var. Sektörde önde gelen birçok firma, sadece mevcut yazılımcı istihdamı ile oluşan taleplere yeterli karşılığın verilemeyeceğini düşünüyor. Günümüzde özellikle 15-18 yaş aralığındaki liseli öğrenci gruplarının büyük çoğunluğu da video oyunlarıyla ilgileniyor. Biz de bu duruma kayıtsız kalmayarak gençlerimizin oyun sektörüne yönelik ilgisini daha da artırmak, yeteneklerini özgürce sergileyebilecekleri bir zemin oluşturmak istedik. Gençlerimizle buluşmak bize de çok iyi geldi” diye konuştu.
BİZİM GÖZÜMÜZDE HEPSİ BİRİNCİ
İEÜ Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Hüseyin Tokat ise etkinliğe ilişkin detaylı bilgiler vererek, “Örnek bir tasarım ve uygulama etkinliği olan Gameathon’u oldukça verimli bir şekilde tamamladık. Etkinliğe katılan lise öğrencilerimiz, kampüsümüzden mutlu ve coşkulu ayrıldı. Programımızda; Bornova Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karabağlar İTO Süleyman Taştekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karabağlar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Konak Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Konak Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yer aldı. Jürimiz, oldukça titiz bir değerlendirme yaparak gençlerimizin çalışmalarını inceledi. Bizim gözümüzde elbette tüm öğrencilerimiz birinci. Tüm gençlerimize, etkinliğe olan katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
HABER |TÜM HABERLER
![Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9316_1_th.jpeg)
Eğitim Kalitesini 'Akredite' Edilerek Kanıtladı
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu Radyo ve TV Programcılığı programı, İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurulu’nun (İLEDAK) yaptığı incelemeden başarıyla geçerek ‘akredite’ edildi.
![O Artık Avrupa Şampiyonu O Artık Avrupa Şampiyonu](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9254_1_th.jpeg)
O Artık Avrupa Şampiyonu
Dünya rekoruna sahip milli yüzücü, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencisi Hüseyin Emre Sakcı, 50 metre kurbağalamada Avrupa şampiyonu olarak tarihi bir başarıya
![Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Öğrencileri TGS Stajı Mülakatlarında Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Öğrencileri TGS Stajı Mülakatlarında](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9249_1_th.jpeg)
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Öğrencileri TGS Stajı Mülakatlarında
İzmir Ekonomi Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programı öğrencileri, Türkiye'nin en büyük ve en güçlü yer hizmetleri şirketi olan TGS Yer
![İzmir Ekonomi’de ‘Girişimcilik’ Buluşması İzmir Ekonomi’de ‘Girişimcilik’ Buluşması](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9247_1_th.jpeg)
İzmir Ekonomi’de ‘Girişimcilik’ Buluşması
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu bünyesinde verilen 'Girişimcilik' dersini alan 40 öğrenci, aylar süren çalışmalar sonucu hazırladıkları projeleri, İhtiyaç Haritası Kurucu
![İnşaat yüklenicisi Mehmet Akçay ve yüksek inşaat mühendisi İlyas Melih Aydın “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konukları oldu. İnşaat yüklenicisi Mehmet Akçay ve yüksek inşaat mühendisi İlyas Melih Aydın “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konukları oldu.](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9229_1_th.jpeg)
İnşaat yüklenicisi Mehmet Akçay ve yüksek inşaat mühendisi İlyas Melih Aydın “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konukları oldu.
"Yapı Metrajı ve Maliyeti" dersi kapsamında Çıraklar Ustalara Soruyor Etkinliğinde inşaat yüklenicisi Mehmet Akçay ve yüksek inşaat mühendisi İlyas Melih Aydın'ı ağırladık. Yapmış
![Havacılık Bölümleri Öğrencilerimize Sertifikalı Yangın Eğitimi Havacılık Bölümleri Öğrencilerimize Sertifikalı Yangın Eğitimi](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9228_1_th.jpeg)
Havacılık Bölümleri Öğrencilerimize Sertifikalı Yangın Eğitimi
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ve Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümleri Öğrencilerimiz Flamassa Mühendislik İşletmesinin Sertifikalı Uygulamalı Yangın Eğitimine Katıldı Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
![TAV İştiraki BTA İşletmesi Öğrencilerle Buluştu: İş Tecrübesi ve Profesyonel Eğitim Fırsatları TAV İştiraki BTA İşletmesi Öğrencilerle Buluştu: İş Tecrübesi ve Profesyonel Eğitim Fırsatları](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9250_1_th.jpeg)
TAV İştiraki BTA İşletmesi Öğrencilerle Buluştu: İş Tecrübesi ve Profesyonel Eğitim Fırsatları
Okulumuzda gerçekleştirilen etkinlikte, TAV Havalimanları Holding’in iştiraki olan BTA İşletmesi, öğrencilerimize kendilerini tanıtma fırsatı buldu. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ve Sivil Hava
![Folkart Teknik Ofis Şefi Armağan Ercan “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konuğu oldu. Folkart Teknik Ofis Şefi Armağan Ercan “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konuğu oldu.](https://phoenix.ieu.edu.tr/betanix/images/uploads/haber/9204_1_th.jpeg)
Folkart Teknik Ofis Şefi Armağan Ercan “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğimizin konuğu oldu.
Çıraklar Ustalara Soruyor Etkinliğinde yüksek inşaat mühendisi Armağan Ercan MINT 202 kodlu "Yapı Metrajı ve Maliyeti" dersi kapsamında inşaat teknikerliği bölümü öğrencilerine