Bizi takip edin
|
EN

MESLEK YÜKSEKOKULU

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (Türkçe)

Program İçi Seçmeli Dersler

HYHY 201 Havacılıkta Rezervasyon ve Bilet Satışı

Rezervasyon ve bilet ile ilgili terimlere aşina olmak, void,refund,rebooking,rerouting gibi bilet üzerindeki işlemleri tanımak,elektronik bilet kupon statü kodları,bilet ile ilgili yolcu hakları konularında bilgi sahibi olmak

 

HYHY 212 Hava Hukuku

Sivil havacılık sistemi: organizasyonlar, konvensiyonlar, kurallar, ikili anlaşmalar, hava trafik anlaşmaları ele alınacaktır.

 

HYHY 220  İkram ve Servis Hizmetleri

Derste, servis ve ikram hizmetlerinin tarihçesi, servis personeli, nitelikleri ve kişilik özellikleri, servis personelinin mesleki donanımı anlatılır.

 

HYHY 221 Hava Trafik Kuralları ve Hizmetleri

Hava trafik kuralları ve hizmetleri konularında bilgilendirmeyi amaçlamaktadır

 

MTOI 207   Toplam Kalite Yönetimi

Toplam kalite yönetimi anlayışını kavratmak ve bir işyerinde uygulayabilecek bilgiyi vermek

 

MTOI 220 Koçluk, Liderlik ve Kariyer Yönetimi

Dersin amacı, öğrencilere iş ve özel yaşamlarında koçluğu doğal bir liderlik tarzı olarak ortaya koymaları yönünde gerekli koçluk yaklaşımlarını öğretmektir. Bu kapsamda öğrenciler temel koçluk becerileri ile liderlik stillerini öğreneceklerdir. Kendilerini değerleri, güçlü ve gelişim alanları ile daha iyi tanıyacaklar ve keşfettikleri kendi liderlik stillerinde koçluk yaklaşımını nasıl sergileyebileceklerini öğreneceklerdir.

 

MTOI 230  Tüketici Davranışı

Pazarlamada tüketici davranışlarının rolü, tüketici pazarlama ilişkileri, pazarlama etkinliği açısından tüketici davranışları, tüketici davranışlarının temelleri ve etkileyen faktörler, satınalma kararında tüketici davranışları, tüketici davranış araştırması bu dersin temel konularını oluşturmaktadır.

 

SHKH 208  Yer Hizmetleri Yönetimi

Check-in, bagaj teslim işlemleri, uçağa yolcu kabulü gibi yolcu hizmetleri; yükleme, boşaltma, merdiven, uçak temizliği, uçak ile terminal arasında yolcu taşımacılığı gibi uçak hizmetleri, kargo ve posta hizmetleri, uçuş operasyon, yük kontrol ve haberleşme hizmetleri eğitimleri içerir.

 

SHKH 212 Havayolu Yönetimi

Bu dersin temel amacı, öğrencilerin havayolu yönetimi ile ilgili teorik konularda alt yapı oluşturacak bilgi sahibi olmalarını sağlamaktır.

 

SHKH 213 Havacılıkta Mülakat Teknikleri

Havacılık sektörünün rekabetçi ortamında hem ulusal hem de uluslararası havayolu şirketlerinden kabul alabilmek için mülakatların öncesinde, sırasında ve sonrasında öğrencilere dikkat edilmesi gereken teknik ve pratik bilgileri kazandırmaktır.

 

SHKH 221  Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları

Protokolün Tanımı, Protokolün önemi ve tarihçesi, Resmi Törenlerde Protokol Kuralları, Nezaket ve görgü kurallarının tanımı, önemi ve uygulama alanları, tanışma ve tanıştırma kuralları, selamlaşma, telefonda görgü kuralları, yazışma ve kartvizit kuralları, davetlerin sosyal ve iş hayatındaki yeri, sofra kuralları, hediye-çiçek alma gönderme, tiyatro ve konser salonunda görgü kuralları, zaman ve mekana uygun giyim, meslek ve ofis hayatında uyulması gereken görgü kurallarını içerir.

 

SHKH 222  Genel Uçak Bilgisi

Uçakla ilgili temel prensipler, hava araçları, uçak elemanları

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.